Kubica - przyszły mistrz świata

- Robert Kubica znów pokazał, że ma mistrzowskie aspiracje - pisze ekspert BBC Mark Hughes i porównuje wyczyn Polaka w kwalifikacjach GP Japonii do przejazdów Schumachera, Hakkinena, Senny i Alonso

Parking.moto.pl - Wszystko o autach

Niedzielny wyścig na torze Suzuka Kubica zakończył już na trzecim okrążeniu po tym, jak z jego renault odpadło koło, ale ekspert BBC docenia świetny wynik Polaka w kwalifikacjach. - W kalendarzu Formuły 1 są tylko trzy wyścigi, w których kierowca może wznieść się ponad możliwości samochodu - to Monako, Spa i Suzuka. W tym roku na każdym z nich Kubica kwalifikował się w pierwszej czwórce, choć jego bolid teoretycznie pozwala na zajmowanie miejsc w końcówce pierwszej dziesiątki - uważa Hughes. - Potwierdził tym samym wyjątkowy talent, który na świecie wciąż jest jednak niedoceniany.

[...] Hughes o obecnym sezonie: - Gdyby wziąć pod uwagę samochody, sprawdzić, ile każdy z kierowców z tych bolidów wycisnął i policzyć ich błędy, mogłoby się okazać, że Kubica w takim zestawieniu byłby liderem.

- Ale żeby taką pozycję rozważać poważnie, 25-letni Polak potrzebuje samochodu, który będzie należał do najlepszych. Renault nie potrafi takiego bolidu stworzyć od lat 2005-06, kiedy dni chwały przeżywał Alonso - zauważa Hughes.

Cały artykuł znajdziecie tutaj .

Rusza Ferrari World

Ferrari California zdejmuje stanik

Ferrari - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o: