Narodziny najszybszego auta

Pamiętacie SSC Ultimate Aero, przez pewien czas najszybsze produkcyjne auto świata? W sieci pojawiły się zdjęcia drugiej generacji modelu. Czy da radę przegonić potwora Bugatti?

Parking.moto.pl - Wszystko o autach

Obecnie tytuł najszybszego, seryjnie produkowanego auta dzierży Veyron Super Sport (możecie o nim przeczytać tutaj ). Co - oprócz dopracowanej aerodynamiki oczywiście - pomoże maszynie Shelby Super Cars pognać szybciej niż 431 km/h? Będzie to między innymi potężna, podwójnie doładowana V8-ka o pojemności 6,8 litra rozwijająca moc 1369 KM. Inżynierowie włożyli też mnóstwo pracy w ograniczenie masy pojazdu. Lekkie jak piórko nadwozie zamocowane jest na aluminiowo-karbonowej ramie. Nawet obręcze kół wykonane zostały z włókna węglowego. Efekt? Auto waży niecałe 1200 kg.

Do setki rozpędza się ponoć w czasie 2,8 sek., a prędkość maksymalna z jaką może pędzić to 443 km/h. To o 12 km/h więcej niż w przypadku obecnego mistrza, czyli wspomnianego wyżej Veyrona. Producent podał już także cenę auta. Trzeba będzie za nie zapłacić 696 tys. euro. Jacyś chętni?

ZOBACZ TAKŻE:

40 lat Challengera - GALERIA

Challenger symbolem USA - WIDEO

Ogłoszenia - Dodge Viper

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.