Skoda wciąż silnym liderem

We wrześniu sprzedano w Polsce 27 908 nowych aut. To o 23 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Największy kawałek tortu ponownie przypadł producentowi z Czech

Wszystko o Skodzie Superb: parametry, osiągi, opinie

Liderem - niezmiennie od 18 miesięcy - jest Skoda , która znalazła nabywców na nieco ponad 3 300 aut. W stosunku do sierpnia bieżącego roku jest to wynik lepszy o niemal 30 proc. Od stycznia do września czeski producent sprzedał niemal 27 tys. aut. Choć jest to wynik, o którym inne marki mogą tylko pomarzyć, w stosunku do analogicznego okresu w roku 2009 r. sprzedaż Skody spadła o 3,6 proc.

Szefowie Fiata mają większy orzech do zgryzienia - w przypadku włoskiej marki spadek ten wynosi ponad 22 proc. Nie przeszkodziło to co prawda firmie w utrzymaniu pozycji wicelidera polskiego rynku. Wynik za wrzesień to 2080 egzemplarzy, czyli o ponad 35 proc. lepiej niż w sierpniu. Całkowita liczba 19 156 sztuk sprzedanych od stycznia do września nie pozwala jednak spać spokojnie. Tylko 60 aut mniej od początku roku sprzedał Volkswagen (we wrześniu 2496 sztuk).

Świetny miesięczny wynik odnotował Ford , który we wrześniu znalazł nabywców na 2 520 aut. W skali rocznej zajmuje on czwartą lokatę (18 902 samochodów). Na piątym miejscu uplasowała się Toyota (wrzesień - 2 tys. sztuk, od początku roku - 17 876 aut), a pierwszą dziesiątkę uzupełniają po kolei Opel , Renault , Kia , Peugeot oraz Hyundai .

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronach Instytutu Samar - tutaj .

Dlaczego Polacy nie lubią Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.