Kończą budowę ekspresówki za 2 mld zł

Kończy się warta ponad 2 mld zł budowa trasy ekspresowej z Powązek do przyszłej autostrady A2. Otwarcie w grudniu. Ratusz, niestety, nie zdąży poszerzyć jednego z kluczowych dojazdów do ekspresówki

Powstająca na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad arteria to przedłużenie biegnącej na granicy Żoliborza i Bielan Trasy Armii Krajowej. Zbudowany odcinek między Cmentarzem Wojskowym na Powązkach a Konotopą, gdzie zostanie dociągnięta autostrada A2, ma 10,5 km długości. Roboty są na finiszu. Teraz trwa m.in. budowa ekranów dźwiękochłonnych, które w niektórych miejscach będą mieć aż siedem metrów wysokości. Tam, gdzie trasa prowadzi w zagłębieniu - czyli m.in. na Jelonkach - na ścianach montowane są granitowe płyty. Termin oddania trasy do 15 grudnia. - Na 99,9 proc. zdążymy - zapowiada Włodzimierz Bilski, kierownik kontraktu z firmy Budimex. Większość prac budowlanych ma zakończyć się na przełomie października i listopada. Potem zaczną się odbiory. (...)

S8 nieskoordynowana z A2

Inny problem to nieskoordynowanie budowy trasy ekspresowej S8 z budową autostrady A2. Do czasu dociągnięcia jej do Konotopy od strony Łodzi przedłużenie Trasy AK przez półtora roku będzie ślepe. Jadąc od strony Żoliborza nową ekspresówką, będzie można dojechać najwyżej do miejscowości Mory, czyli istniejącej drogi nr 2 w kierunku Poznania. Tu też można się spodziewać się korków, bo tamtejszy węzeł nie będzie w pełni bezkolizyjny. Na trasie poznańskiej przy nowej ekspresówce staną światła.

Budowa autostrady w Konotopie powinna się zacząć za kilka dni. Zgodnie z umową odcinek A2 z Łodzi do Warszawy musi być gotowy pod koniec maja 2012 roku. W tym samym czasie musi być gotowy drugi zjazd z autostrady - trasa S2 - od Konotopy do lotniska i ul. Puławskiej.

Źródło: Gazeta Stołeczna

Po narkotykach rozum wysiada - ZOBACZ TUTAJ

Niebezpieczny zapach - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - Samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.