Uwe Gemballa zamordowany

W RPA znaleziono ciało poszukiwanego od wielu miesięcy Uwe Gemballi, właściciela firmy tuningującej samochody marki Porsche

Wszystko o Porsche Cayenne: parametry, osiągi, opinie

Uwe Gemballa zniknął kilka miesięcy temu. Policja podejrzewała, że zaszył się w związku z zadłużeniem swojej firmy lub został zamordowany. Niestety, kilka dni temu jego zwłoki zawinięte w folię odnaleziono w RPA.

Gemballa ma blisko 30-letnią tradycję w tuningowaniu samochodu. W swoim dorobku ma nie tylko podrasowane Porsche, ale też BMW, Ferrari czy Maserati.

O morderstwo podejrzewany jest Czech Radovan Krejcir, z którym Uwe Gemballa prowadził w ostatnich latach interesy. Plotki głoszą, że chodziło o nielegalny przemyt pieniędzy, schowanych w samochodach. Gdy z transportu zniknął milion dolarów, Krejcir miał wydać na Gemballę wyrok śmierci. Zwabił go do RPA przez podstawionego kontrahenta, uwięził i zażądał okupu od jego żony. Środki nigdy jednak nie wpłynęły na konto porywacza.

Tymczasem firma Gemballa znalazła nowego właściciela. Andreas Schwarz, jej nowy prezes, ma zamiar dalej zajmować się tuningiem Porsche i wspólnie z biznesmenem Steffenem Korbachem inwestować w nowe modele. Pierwsze w kolejce jest Cayenne.

Nowe Porsche Cayenne - już jest! - ZOBACZ WIĘCEJ

Hybrydowe Porsche 918 Spyder - ZOBACZ TUTAJ

Porsche Cayenne - ogłoszenia Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.