Paryż 2010 | Lamborghini Sesto Elemento

Już w niedalekiej przyszłości Lamborghini będzie produkowało auta, które pierwszą "setkę" osiągną w zaledwie 2,5 s. Receptą na sukces ma być znaczne ograniczenia masy aut. Włosi są już naprawdę blisko, a udowadnia to zaprezentowane w Paryżu Lamborghini Sesto Elemento

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

Lamborghini w końcu zrozumiało, że nie ma sensu gonić za mocą, skoro duże lepsze osiągi można uzyskać poprzez redukcję masy. Wydaje się, że Włosi ostatnio zaniedbali ten bardzo ważny, jak nie najważniejszy parametr sportowego auta.

Teraz jednak starają się szybko nadrobić stracony czas, a dowodem na to jest samochód o nazwie Sesto Elemento. To oczywiście auto koncepcyjne, ale pokazuje nam, że i oni potrafią zbudować naprawdę szybkie auto. Masa nowego Lambo to jedynie 999 kg. Co ciekawe, tak lekkie nadwozie połączono z potężnym silnikiem z Gallardo o mocy 570 KM. W rezultacie powstał bolid, który jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 2,5 s.

Przypomnijmy, ze obecny model Gallardo LP 570-4 Superleggera, czyli najlżejszy ze wszystkich Lamborghini waży 1340 kg i jest daleki od tak spektakularnych osiągów.

ZOBACZ TAKŻE:

Zonda HH... to nie żart

Gorące Ferrari do serwisów

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.