Paryż 2010 | Octavia Green E Line Concept

Podczas paryskiego pokazu Motorshow 2010 odbył się premierowy pokaz Octavii Green E Line. To pierwsza w historii Skoda z napędem elektrycznym

Wszystko o Skodzie Superb: parametry, osiągi, opinie

Wersja Green E Line bazuje na modelu Škoda Octavia Combi. Modułowa konstrukcja auta sprawdza się idealnie w organizowaniu elektronicznego napędu, ładowaniu i zachowaniu stałej mocy 60 kW i maksymalnej mocy 85 kW. Maksymalny moment obrotowy - 270 Nm - osiągany już na starcie pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 12 sekund.

Bateria (litowo-jonowa), umiejscowiona w środkowej i tylnej części podłogi, składa się ze 180 ogniw i waży ok. 315 kg. Nie ma to jednak wpływu na wielkość bagażnika, ani na komfort jazdy pięciu pasażerów. Kabina pasażerska modelu jest identyczna z tą w Octavii Combi.

Deska rozdzielcza została zaprojektowana tak, by kierowca był na bieżąco informowany np. o zużyciu energii i miał wszystko pod kontrolą, w każdej sytuacji. Z zewnątrz nowy model wyróżnia się biało-perłowym kolorem nadwozia oraz eleganckim chromowanym wykończenia. Do tego dochodzą pełne felgi oraz czarny dach, wyposażony w zintegrowane panele fotowoltaiczne, wytwarzające energię.

Zasięg tego nowego, napędzanego elektrycznie auta to 140 km na jednym załadowaniu. Moc maksymalna silnika - 115 KM. Testowa seria modelu zostanie wypuszczona w 2011 roku.

Skoda Superb - test wideo

Skoda Superb Combi - pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Dlaczego Polacy nie lubią Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.