Źle zaparkujesz, wywiozą ci auto

Od jutra w sześciu punktach miasta źle zaparkowane auta będą odholowywane. Kierowcy za łamanie przepisów zapłacą dużo, nawet tysiąc złotych

Wszystkie samochody w jednym miejscu - parking.moto.pl

O tym, jak nieskuteczna jest straż miejska w walce z źle parkującymi kierowcami, piszemy na łamach "Gazety" od miesięcy. W ub. tygodniu wiceprezydent Tomasz Kayser zapowiedział, że strażnicy mają już pomysł na niezdyscyplinowanych kierowców. Jaki? Od jutra auta, które stoją w miejscu, gdzie jest zakaz zatrzymywania się i tabliczka z lawetą oraz te, które nielegalnie parkują na kopertach, zostaną odholowane. Pozwalają na to nowe przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 4. września br. Dotychczas można było usunąć wyłącznie pojazd, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Znaki z lawetą staną w sześciu punktach miasta, m.in. na ul. Kutrzeby na odcinku al. Niepodległości do Ku Cytadeli. - Po obydwu stronach jezdni obowiązuje tu zakaz zatrzymywania się i postoju. Tymczasem zdarza się, że stoi tam jeden za drugim aż 40 samochodów - mówi komendant Wojciech Ratman. Strażnicy pojawią się też na Górnej Wildzie, gdzie samochody często zastawiają torowisko i blokują przejazd tramwajom.

Cały artykuł przeczytacie - tutaj

Włosi wracają do USA - ZOBACZ TUTAJ

Urodziny Michelin - ZOBACZ TUTAJ

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.