Lancia Ypsilon w Tychach

Produkcja nowej Lancii w zakładach Fiat Auto Poland w Tychach rozpocznie się już w pierwszych miesiącach przyszłego roku

Wszystko o samochodach: PARKING.MOTO.PL

Jak zapowiadają przedstawiciele koncernu Fiat Lancia Ypsilon nowej generacji będzie przestronnym samochodem pięciodrzwiowym. W tej chwili na ukończeniu są prace inwestycyjne w samej fabryce oraz u dostawców. Całość inwestycji w Polsce to w przybliżeniu 1,4 mld zł. Planuje się, że rocznie zakład w Tychach produkował będzie około 100-120 tys. sztuk. Liczba ta mogłaby zostać zwiększona, jednak zależy to od sytuacji rynkowej. Obecnie z fabryki w Tychach wyjeżdżają głównie modele Fiata, Panda i 500 oraz Fordy Ka. Ale już produkcja nowej Pandy zostanie przeniesiona do Włoch.

Fabryka w Tychach cieszy bardzo dobrą opinią. Jest trzecim co do wielkości ogniwem produkcyjnym i handlowym w grupie Fiat, po Włoszech i Brazylii. Produkcja na pracownika osiągnęła tu poziom 87 samochodów rocznie (Japończycy przeciętnie produkują od 75 do 92 samochodów na pracownika), a odsetek wadliwych egzemplarzy mieści się w granicach 6% (Toyota - 5%).

ZOBACZ TAKŻE:

Włosi wracają do USA - ZOBACZ TUTAJ

Zbudowany przez nas Fiat podbija świat- ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.