Hanower 2010 | Ceny elektrycznego Kangoo

20 tysięcy euro netto - tyle wyniesie w Europie Zachodniej cena Renault Kangoo ZE, napędzanego silnikiem elektrycznym. Model trafi do sprzedaży w połowie 2011 roku

Wszystko o samochodach marki Renault - ceny, osiągi, opinie

Zależnie od ceny prądu, pokonanie 160 km Kangoo ZE będzie kosztować od 1 do 2 euro.

We Francji, gdzie kierowcy będą mogli liczyć na ulgę podatkową w wysokości 5 tys. euro, cena auta spadnie do 15 tys. euro netto. Renault podkreśla, że tyle samo kosztuje Kangoo w wersji z silnikiem diesla i proponuje również nowe formy użytkowania - abonament na akumulator lub wynajem długoterminowy. Miesięczny koszt czteroletniego kontraktu to 72 euro (roczny przebieg ograniczony do 14,5 tys. km).

Przy 4,21 m długości, karoseria Kangoo ZE mieści 650 kg i 3-3,5 m3 ładunku. Maksymalna długość przewożonych przedmiotów to 2,5 m. Umieszczenie baterii pod podłogą pozwoliło zachować taką samą przestrzeń bagażową jak w przypadku "zwykłych" odmian.

Sercem Kangoo ZE jest elektryczny motor o mocy 60 koni i momencie obrotowym 226 Nm, połączony z litowo-jonowym akumulatorem. Zasięg wynosi 160 km, a klasyczne ładowanie z domowego gniazdka 230V trwa 6-8 godzin.

Marcin Sobolewski

Radiowozy świata - ZOBACZ GALERIĘ

Clio Gordini RS dostępne w Polsce - ZOBACZ TUTAJ

Renault Latitude | Wideo - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - Samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Agora SA