Hanower 2010 | Waga ciężka wyróżniona

Międzynarodowe targi samochodów użytkowych w Hanowerze były miejscem ogłoszenia wyników prestiżowego konkursu Car of the Year. A wyróżnieni to...

Wszystko o samochodach: dane techniczne, ceny, opinie

Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku 2011 (International Van of the Year ) - Fiat Doblo Cargo

fot. Marek Sworowski

Nowy Fiat otrzymał 128 na 168 możliwych do zdobycia punktów - tak wysoką ocenę przyznało jury złożone z 24 dziennikarzy, reprezentujących tyleż krajów, a specjalizujących się w branży samochodów dostawczych. To prestiżowe wyróżnienie zostało oficjalnie przyznane podczas uroczystej gali z okazji 63. Edycji Międzynarodowego Salonu w Hanowerze.

Międzynarodowy Autobus Roku 2011 (International Bus of the Year ) - VDL Citea CLF 120

fot. Marek Sworowski

W kategorii autobusów tytuł pojazdu roku zdobył miejski holenderskiej firmy VDL. Jury złożone z 19 dziennikarzy motoryzacyjnych wybrało go za wysoką jakość wykończenia oraz lekką konstrukcję. Te pozwalają na jego ograniczone zużycie paliwa. Co ciekawe, tytuł Międzynarodowego Autobusu Roku jest przyznawany raz na dwa lata na przemian z "International Coach of the Year", który wyłania najlepszy autokar roku.

Międzynarodowa Ciężarówka Roku 2011 (International Truck of the Year ) - Mercedes Atego BlueTec Hybrid

fot. Marek Sworowski

W tym wypadku jury składało się z 23 dziennikarzy z rożnych krajów. Lekką ciężarówkę Mercedesa wyróżniono za innowacyjny napęd hybrydowy, który ma być przyszłością w miejskiej dystrybucji na krótkie odległości.

Nowe Atego zdobyło 127 punktów, podczas gdy ciężarówka na drugim miejscy miała 82 punkty, a trzecie miejsce to tylko 45 pkt.

ZOBACZ TAKŻE:

Czekając na Gran Turismo

Koniec Europy jeszcze w tym roku

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.