Paryż 2010 | Peugeot dla zielonego Batmana

Myślicie pewnie, że to kolejny szalony szkic jakiegoś młodego projektanta? Nic z tych rzeczy. To auto istnieje naprawdę. Peugeot zaprezentuje niezwykłego roadstera podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu

Wszystko o autach marki Peugeot - dane techniczne, opinie, oceny

Myśleliśmy, że po miejskim wtyczkowozie BB1 żaden kolejny prototyp Peugeota nas nie zaskoczy. Bardzo się myliliśmy. EX1, auto przypominające pojazdy Batmana, zbudowano z dwóch powodów. Po pierwsze, by po raz kolejny uczcić okrągła, dwusetną rocznicę marki Peugeot. Po drugie, by zaprezentować potencjał jaki drzemie w nudnych wydawałoby się samochodach na "baterie".

Futurystyczny roadster napędzany jest dwoma, 170-konnymi silnikami elektrycznymi. Każdy z nich, rozwijający 240 Nm dostępnego od "zera" momentu obrotowego - odpowiada za poruszanie kół jednej osi. Brytyjski Autocar podaje na swoich stronach, że auto rozpędza się do setki w czasie 3,55 sek. i potrafi osiągnąć prędkość maksymalną 260 równą km/h. Inżynierowie Peugeota zapewniają jednak, że to jeszcze nie jest kres jego możliwości.

Dodają też, że auto jest nie tylko szybkie, ale i świetnie się prowadzi. Głównie dzięki konstrukcji auta oraz nisko położonemu środkowi ciężkości. Płaskie jak naleśnik auto ma 0,9 m wysokości oraz - w najszerszym miejscu - 1,77 m szerokości. Kompozytowa konstrukcja typu monocoque oraz elementy nadwozia wykonane z włókna węglowego pozwoliły ograniczyć masę auta. Gotowy do jazdy prototyp waży niecałą tonę.

EX1 zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Jak Wam się podoba? Zapraszamy do galerii.

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

Peugeot iOn | Test wideo

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Agora SA