Paryż 2010 | Porsche 911 Speedster

Speedster wraca do gry. Porsche właśnie pokazało pierwsze zdjęcia oraz film o klasycznej 911-ce

Porsche sypie nowościami jak z rękawa. Dwa tygodnie temu pokazało usportowioną wersję 911 GTS a obecnie możemy podziwiać kolejną odmianę, przeznaczoną dla spragnionych słońca. Speedster został zbudowany, by uczcić 25 rocznice powstania wewnętrznego działu - Porsche Exclusive, który zajmuje się indywidualizacją samochodów.

W wyglądzie tyłu widać nawiązania do słynnego 356 Speedster, który debiutował w 1953 roku. Obecny Speerster bazuje na karoserii Carrery 4S Cabrio z poszerzonymi o 4 cm błotnikami i krótszą o 6 cm oraz mocniej pochyloną przednia szybą. Dwa garby za tylnymi fotelami skrywają ręcznie składany dach.

Pod maską znajdzie się ten sam 3,8 litrowy boxer o mocy 408 KM, który montowany jest limitowanej do 250 sztuk wersji Sport Classic oraz w GTS-ie.

Porsche 911 Sport ClassicPorsche 911 Sport Classic Porsche

Porsche 911 Sport Classic

PorschePorsche fot. Porsche

Porsche 911 GTS

W Speedsterze znajdziemy też dwusprzęgłową skrzynię (PDK), ceramiczne hamulce oraz układ różnicowy o zwiększonym tarciu. Oczywiście seria jest limitowana do 356 sztuk i będzie kosztowała 200 tys. euro. Pierwsze samochody wyjadą z salonów na początku przyszłego roku.

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

Nowe Porsche 911 GTS - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Porsche - ogłoszenia

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.