Paryż 2010 | BMW 6 Coupe Concept

Jedną z premier BMW podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu będzie nowa generacja "szóstki". Co prawda nieco zawoalowana. Bo mimo, iż model widoczny na zdjęciach nosi dopisek "Concept", do salonów trafi auto w nieznacznie tylko zmienionej formie

Wszystko o BMW: parametry, osiągi, oceny

Obecna szóstka, często krytykowana za przekombinowaną i przesadnie muskularną sylwetkę, sygnowana nazwiskiem Chrisa Bangle'a odchodzi w zapomnienie. Nowe coupe, zaprojektowana pod okiem Adriana von Hooydonka, ma epatować mocą będąc jednocześnie autem smukłym i wyjątkowo eleganckim.

Van Hooydonk obiecuje, że produkcyjna wersja nie będzie znacznie różnić się od zaprezentowanego w Paryżu prototypu. Wśród niewielu elementów, które będą musiały ulec modyfikacjom wymienia takie detale, jak lusterka boczne, końcówki układu wydechowego oraz 20-calowe, aluminiowe obręcze.

Portal Autocar - powołujący się na źródła zbliżone do projektu - podaje, że nowa "szóstka" jest nieco niższa i szersza od obecnego modelu. Inżynierowie zwiększyli również rozstaw osi, dzięki czemu wnętrze nowego coupe jest odczuwalnie przestronniejsze.

Nowa szóstka trafi do salonów w przyszłym roku - w wersji coupe oraz cabrio z materiałowym dachem. Na hardcore'ową odmianę M6 trzeba będzie poczekać do roku 2012.

Więcej, bardziej szczegółowych informacji pojawi się zapewne przed samą premierą auta. Tymczasem zapraszamy do galerii.

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

BMW 335i xDrive | Za kierownicą

Koniec BMW M6 i silnika V10

Samochody: BMW 335i - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.