Ruszyła produkcja rosyjskich superaut

Marussia - taką nazwę nosi rosyjska firma zajmująca się budową rodzimych, supersportowych aut. Ich produkcja właśnie ruszyła pełną parą

Wszystko o samochodach: dane techniczne, ceny, opinie

Pierwszym zwiastunem supersportowego auta z Rosji był koncepcyjny B1, zaprezentowany jeszcze w 2008 roku. Ówczesny prototyp korzystał z napędu hybrydowego, z którego jednak ostatecznie zrezygnowano. Zdecydowano się na 3,5-litrowe V6 Coswortha, dostępne w trzech wariantach: 300-, 360- oraz 420-konnym. Moc, za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni automatycznej, trafia oczywiście na koła tylnej osi.

Trzeba przyznać, że w pierwszej chwili wartości te nie oszałamiają. Producent obiecuje jednak, że niedobory mocy auta nadrabiać będą niską masą (ok. 1100 kg). Sprint do setki zajmować ma 3,2 sek.

W uruchomionej właśnie fabryce Marussi powstawać będą dwa modele: bardziej stonowany B1 oraz przywodzący na myśl ultranowoczesne myśliwce B2. Konstrukcja obu aut opiera się na aluminiowej ramie obudowanej kompozytowym nadwoziem.

Zainteresowani? Ceny aut rozpoczynają się od około 100 tys. euro. Można je oglądać w pierwszym, niedawno otwartym, moskiewskim salonie firmy.

ZOBACZ TAKŻE:

Zonda HH... to nie żart

Jak Zonda biła rekord Północnej Pętli | Wideo

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o: