Ford udoskonala poduszki powietrzne

Ford chce najwyraźniej zostać liderem w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Pod uzbrojonych w airbagi pasach, producent przedstawił nowy rodzaj poduszek powietrznych. Zadebiutują one w nowej generacji Focusa

Wszystko o Fordzie Focusie: dane techniczne, opinie, ceny

Na czym polegają innowacje? Okazuje się, że w określonych przypadkach wybuch poduszki powietrznej, oprócz uratowania życia poszkodowanym w wypadku, potrafi ich też zdrowo pokiereszować. Szczególnie osoby starsze, których szkielet kostny nie jest już tak odporny na ekstremalne przeciążenia, w kontakcie z eksplodującym airbagiem narażone są na złamania żeber oraz innych kości. Inżynierowie Forda znaleźli sposób na zmniejszenie ryzyka takich urazów. Wewnątrz poduszki powietrznej kierowcy umieścili specjalne pęta, które nadają jej odpowiedni, bezpieczniejszy dla klatki piersiowej człowieka, kształt.

To jednak nie koniec poduszkowej ewolucji. Boczne będą teraz miały dodatkowe otwory na wysokości ramion pasażerów. Dzięki temu, airbagi będą napełniały się ilością powietrza odpowiednią do wielkości osoby siedzącej na fotelu. Mali pasażerowie (np. dzieci) nie zasłonią ciałem wszystkich otworów, w skutek czego już w momencie wybuchu poduszki powietrznej ujdzie z niej więcej powietrza. Osoby wyższe, w momencie kolizji zablokują większą liczbę wylotów, dzięki czemu poduszka odpowiednio się uformuje, a w jej wnętrzu utrzyma się większe ciśnienie.

W pierwszej kolejności, udoskonalone poduszki powietrzne trafią do nowe generacji Forda Focusa (najpierw w Stanach Zjednoczonych). W ciągu najbliższych lat będą instalowane w kolejnych modelach spod znaku niebieskiego owalu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Focus ST bez tajemnic

Król zdetronizowany! - Fiesta popularniejsza niż Golf - ZOBACZ TUTAJ

Wjedź na PARKING Moto.pl! - opinie, ogłoszenia, dane techniczne, ceny

Więcej o: