MX-5 pobije polski rekord Volvo?

W sobotę 18 września w Niemczech spotka się 600 właścicieli Mazd MX-5. Czy polski rekord ustanowiony przez samochody marki Volvo po niecałym tygodniu zostanie pobity?

Wszystko o samochodach Mazda: PARKING.MOTO.PL

Celem organizatorów jest utworzenie największej w historii jadącej kolumny MX-5, a tym samym pobicie rekordu ustanowionego w Nowej Zelandii (249 samochodów).

Przewaga nowego przedsięwzięcia ma być ogromna, bowiem swój udział w próbie zapowiedziało aż 600 właścicieli MX-5 trzech generacji. Z przyczyn formalnych i technicznych jest to maksymalna liczba pojazdów, jakie mogą wziąć udział w biciu rekordu, dlatego odrzucono wiele dalszych zgłoszeń.

W próbie pobicia rekordu uczestniczyć będą przedstawiciele 16 krajów, przy czym większość samochodów pochodzi z Niemiec. Liczne reprezentacje przybędą jednak również z krajów sąsiednich, między innymi z Austrii, Szwajcarii, Belgii, Luksemburga, Holandii, Francji, Polski (ponad 20 Mazd MX-5) i Czech.

Oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa rozpocznie się o godzinie 17:30 na trasie o długości 3,2 kilometra znajdującej się na terenie kopalni Zollverein w niemieckim Essen. Wezmą w niej udział wszystkie zgłoszone samochody, a oficjalni przedstawiciele Guinnessa będą nadzorować przestrzeganie reguł niezbędnych dla uznania rekordu.

To oznacza, że polski rekord na najdłuższą kolumnę samochodów jednej marki, ustanowiony przez Volviaki różnej maści przed kilkoma dniami zostanie pobity. Pod Chorzowem 570 samochodów szwedzkiej marki utworzyło kolumnę o długości "zaledwie" 3 km (więcej tutaj ).

ZOBACZ TAKŻE:

Mazdę Shinari Concept | wideo

Samochody: Mazda 3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.