Tesla pomoże zbudować Rav4 EV

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles Toyota pokaże elektryczną wersję swojego SUVa Rav4. Technologii dostarczy jej Tesla

Wszystko o samochodach Toyota Rav4: osiągi, opinie, ogłoszenia - PARKING.MOTO.PL

Toyota od końca lat dziewięćdziesiątych skupiła się na rozwijaniu technologii hybrydowej. Sukces Priusa, zwłaszcza drugiej generacji, pchnął firmę jeszcze mocniej w tym kierunku i dziś w niemal każdej klasie w katalogu koncernu można znaleźć jakąś hybrydę.

W ostatnich miesiącach okazało się, że poważnie o samochodach z napędem elektrycznym myśli coraz więcej firm, w tym konkurent Toyoty Nissan. Aby nie zostać z tyłu Toyota musiała szybko nadrobić stracony czas.

Pod koniec pierwszej połowy tego roku Toyota i Tesla podpisały porozumienie o współpracy na polu samochodów o napędzie elektrycznym. Dla Tesli to zastrzyk niezbędnej do istnienia firmy gotówki, dla Toyoty możliwość przyspieszenia prac nad nowym modelem. I to nie jedynie studyjnym, ale docelowo w pełni produkcyjnym.

Pierwszy rezultat wspólnie prowadzonych prac będziemy mogli oglądać już podczas salonu samochodowego w Los Angeles (19-28 listopada). Na stoisku Toyoty zostanie zaprezentowany model Rav4 EV, z w pełni elektrycznym napędem. Na razie szczegóły techniczne nie są znane. Wiadomo jedynie, że ma on wejść do produkcji seryjnej już w 2012 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Paryż 2010 | Poznaj jesienne premiery

Samochody: Toyota Rav4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.