Paryż 2010 | Chevrolet Aveo

Koncepcyjny Chevroleta Aveo RS wyglądał nieźle, ale mało kto się spodziewał, że wersja produkcyjna w niewielkim stopniu będzie odbiegać od niego stylistycznie

Ogólną koncepcję i przybliżony kształt nowego Aveo mogliśmy oglądać w studyjnym Aveo RS Concept (więcej tutaj ). Został on pokazany podczas tegorocznych salonów w Detroit i Genewie. Pierwsze zdjęcia wersji produkcyjnej pokazują, że ostateczny kształt auta i zastosowanych detali zmieniono w niewielkim stopniu.

Chevrolet nie pokazał jeszcze wnętrza w ostatecznej wersji, ale zdjęcia RS Concept ujawniły już wiele szczegółów. Aveo będzie miał konwencjonalny obrotomierz obok którego umieszczono elektroniczny wyświetlacz. Kształt konsoli środkowej został zaprojektowany na wzór tej znanej z Cruze'a. Miejmy nadzieję, że boczne okrągłe wloty powietrza także będą cieszyć oko kierowców Aveo.

Gama silników obejmuje dwie wersje 1,2-litrowe (o mocy 70 KM i 86 KM), jednostkę 1,4-litrową (100 KM) oraz 1,6-litrową (115 KM). Po raz pierwszy Aveo będzie oferowane z 1,3-litrowym silnikiem diesla w dwóch wersjach mocy (75 KM i 95 KM) z systemem Start/Stop.

W zależności od silnika dostępne będą 5-cio i 6-biegowe skrzynie ręczne. Na większości rynków w opcjonalnym wyposażeniu Aveo 1.4 i 1.6 znajdzie się 6-biegowy automat.

Obok hatchbacka Aveo będzie dostępne jako czterodrzwiowy sedan. Debiut rynkowy obydwu wersji nadwoziowych nastąpi w połowie przyszłego roku.

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

YCC - pierwsza nagroda

Audi A1 | Pierwsza jazda

Samochody: Chevrolet Aveo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.