Koenigsegg Agera na 22. urodziny

Czasem myślimy, że fajnie byłoby urodzić się w nieprzyzwoicie bogatej rodzinie, gdzieś na Bliskim Wschodzie. Za młodu, zamiast zbierać matchboksy, moglibyśmy kolekcjonować prawdziwe superasportowe auta, w skali 1:1. Tak jak 21-letni Dhiaa Al-Essa, syn bardzo zamożnego biznesmena z Arabii Saudyjskiej

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

W garażu młodzieńca znajduje się obecnie 30 wspaniałych maszyn. Jest m.in. pięć modeli Ferrari, pięć sztuk Porsche, trzy Lamborghini, Mercedes SLR, dwa modele Rolls-Royce'a i wiele, wiele innych. Już teraz wartość aut należących do chłopaka to ponad 4,5 mln funtów. Wszystko wskazuje jednak na to, że to dopiero początek jego kolekcji.

Jednym z prezentów jakie Dhiaa otrzymać ma na swoje 22. urodziny jest Koenigsegg Agera. W drodze jest już też podobno Bugatti Veyron. Domyślamy się, iż mniej zamożni wujkowie i ciocie dorzucą do puli po skromnym Mercedesie SLS AMG albo przynajmniej Audi R8.

Młody kolekcjoner zamówił też niedawno Ferrari 458 Italię. Niestety, warte ponad 300 tys. funtów auto... spłonęło. Co prawda, tym razem nie samo z siebie, ale w trakcie pożaru lotniskowego magazynu. Dhiaa doszedł jednak do wniosku, że najwyraźniej jest to pechowa maszyna i postanowił znaleźć sobie coś innego... i mniej łatwopalnego.

Jaki model powinien wybrać? Pomóżmy mu w tej trudnej decyzji.

ZOBACZ TAKŻE:

Zonda HH... to nie żart

Gorące Ferrari do serwisów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.