Countryman Coupe w drodze?

MINI w żadnym wypadku nie zamierza być maxi, ale na polu maluchów premium widzi jeszcze niejedną niszę

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

Jedną z nich może być sportowy crossover, spokrewniony z zaprezentowanym niedawno Countrymanem. Nad linią nadwozia modelu pracują właśnie designerzy z centrum projektowego MINI w Monachium. Jeśli wierzyć plotkom, tylne drzwi zastąpią mniejsze, otwierane przeciwnie do kierunku jazdy, a całość będzie idealną bazą do startów w WRC.

Jak mógłby wyglądać Countryman Coupe? Stylizacja zaproponowana przez magazyn Autocar nawiązuje do nowego Range Rovera - Evoque. Pod blaszany płaszcz trafią wolnossące i turbodoładowane silniki benzynowe oraz turbodiesle z obecnej palety MINI, a na liście opcji nie zabraknie napędu 4x4 ze sprzęgłem międzyosiowym.

Countryman Coupe to jeden z pomysłów na poszerzenie gamy modelowej MINI. Szefowie BMW, zachęceni spektakularnym sukcesem X6, widzą w małych crossoverach spory potencjał. W planach jest także klasyczne, dwudrzwiowe coupe oraz mniejszy model, zbliżony wymiarami do Toyoty iQ i Smarta (więcej tutaj ). Te ostatnie zadebiutują najwcześniej w 2013 roku, wraz z pojawieniem się na rynku 3. generacji MINI. Countryman Coupe może natomiast pojawić się już za rok.

Mini E-lektryczna jaskółka - za kierownicą - ZOBACZ TUTAJ

MINI Cabrio Cooper S - test

Samochody: MINI - ogłoszenia

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Agora SA