Jay Leno dostał swojego Jaguara

Jay Leno to jeden z najbardziej znanych prezenterów wieczornych programów rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych. Jak powszechnie wiadomo, jest on również właścicielem ogromnej kolekcji samochodów i motocykli. Kilka dni temu powiększyła się ona o nowiutkiego Jaguar XJ

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

Leno, wielki miłośnik motoryzacji w swoich przepastnych garażach posiada zarówno najdroższe, nowe auta sportowe (m.in. Mercedes SLS AMG, Bugatti Veyron czy Koenigsegg), kultowe klasyki (Chevrolet Corvair Corsa, NSU Spider) jak i utrzymane w idealnym stanie, motoryzacyjne antyki (1929 DuPont Le Mans Speedster, Packard Twin Six). Do zacnego grona dołączył właśnie nowy Jaguar XJ.

"Z reguły kupuję samochody  z drugiej ręki - 10-, 15-letnie - i tak naprawdę mam wpływ jedynie na wybór modelu. Niektóre kocham i ich wykończenie mi pasuje, w przypadku innych nie jestem do końca przekonany. Przy zakupie Jaguara XJ otrzymałem długą listę tapicerek, kolorów nadwozia, detali wykończenia wnętrz i teraz wszystko zależało ode mnie. Z całej dostępnej palety lakierów zdecydowałem się na przykład na kolor Pearl Grey" - powiedział Jay Leno.

Jak łatwo zgadnąć, Jay Leno zamówił najbardziej wypasioną odmianę brytyjskiej limuzyny z najmocniejszym oferowanym na amerykańskim rynku silnikiem - mechanicznie doładowanym V8 o pojemności 5l i mocy 470 KM. To nie pierwszy Jaguar w jego kolekcji. Popularny amerykański showman posiadał już wcześniej m.in. modele XK120 oraz e-Type coupe.

Listę aut Leno, ze zdjęciami i krótkimi opisami możecie znaleźć na stronie http://www.jaylenosgarage.com .

ZOBACZ TAKŻE:

Garaż Jaya Leno - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - Samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.