Sędzia bez dachu nad głową

To rzadki przypadek, by sędzia nie miał dachu nad głową, ale nie chodzi tu o bezdomnego przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości, tylko o wyjątkowy egzemplarz Pontiaca GTO Judge w wersji cabrio

Prezentowany egzemplarz jest wyjątkowy z wielu powodów. Po pierwsze w 1969 roku powstało zaledwie 108 sztuk GTO Judge w wersji convertible. Po drugie jest on jednym z trzech oryginalnie czarnych i w takiej kompletacji. Po trzecie przeszedł gruntowną renowację przy użyciu fabrycznych części zamiennych (90%) i znów lśni blaskiem, jak ponad 40 lat temu, kiedy opuszczał fabrykę.

Pod maską umieszczono silnik 400 Ram Air III V8 (6,6 litra) osiągający 366 KM. Kierowcą może zostać każdy, kto tylko potrafił obsługiwać... ręczną skrzynię biegów o czterech przełożeniach. Kierownicę wykonano z drewna, a na masce umieszczono opcjonalny wówczas obrotomierz. Przednie reflektory można schować nadając Pontiacowi groźnego wyglądu.

Każdy może stać się jego właścicielem, ale tylko jedna osoba będzie mieć to szczęście. Auto zostanie wystawione na aukcji Mecum's St. Charles Auction w dniach 16-19 września tego roku. Raczej nie należy spodziewać się okazyjnej ceny.

ZOBACZ TAKŻE:

Raptor pochłonął 5 osób - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Pontiac - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.