36. Rajd Warszawski w ten weekend

Rajd Warszawski powraca do kalendarza po trzech latach przerwy, kiedy to jego nazwę w RSMP przejął Rajd Orlen. Nie ma to jednak żadnego znaczenia dla uczestników - będą oni rywalizowali praktycznie na tych samych trasach

Nowością jest jedynie baza zawodów - została ona przeniesiona z Płocka do Sierpca, dzięki czemu impreza jest jeszcze bardziej skondensowana. Start honorowy do rajdu nastąpi w piątek, 3 września o godzinie 19-tej i będzie połączony z festynem sportowo - rekreacyjnym. W ciągu następnych dwóch dni załogi ścigać się będą na dziesięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości ok. 170 kilometrów. Park Serwisowy zlokalizowany został na placu firmy Lipińscy Transport natomiast pomieszczenia biura rajdu, prasowe i pomieszczenie ZSS w GMN Techmet w Sierpcu.

Lista zgłoszeń - tutaj

W weekend spotkamy się na trasach Ziemi Sierpeckiej. Ufam, że kibice stawią się wyjątkowo licznie, bo sportowych emocji na pewno nie zabraknie! - zachęca Marek Pawłowski, dyrektor 36. Rajdu Warszawskiego.

KLASYFIKACJA RSMP (po 5 rundach)

Klasyfikacja generalna: 1. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran 166 pkt. 2. Michał Sołowow i Maciej Baran 165 pkt. 3. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski 143 pkt. 4. Bryan Bouffier i Xavier Panseri 107 pkt. 5. Leszek Kuzaj i Craig Parry 68 pkt. 6. Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur 51 pkt.

Klasa S2000: 1. Michał Sołowow i Maciej Baran 50 pkt. 2. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski 41 pkt. 3. Bryan Bouffier i Xavier Panseri 25 pkt.

Klasyfikacja Zespołów Sponsorskich 1. Subaru Poland Rally Team 36 pkt. 2. Cersanit Rally Team 31 pkt. 3. Peugeot Sport Polska Rally Team 24 pkt.

Klasyfikacja Producentów 1. Peugeot 21 pkt. 2. Subaru 21 pkt. 3. Skoda 6 pkt. 4. Abarth 4 pkt.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA