Ferrari 458 ze szklanym dachem

Soft-top z tkaniny czy składany, twardy dach jak w modelu California? A może jeszcze coś innego? Na jednym z włoskich portali pojawiła się plotka, jakoby otwarta wersja Italii miała otrzymać dach ze szkła

Parking.moto.pl - oceniaj, oglądaj, porównuj samochody

Pamiętacie model 575 Superamerica, otwartą wersję 575M Maranello? To jedno z bardziej ekskluzywnych aut w historii włoskiej stajni z dwunastocylindrowym silnikiem umieszczonym z przodu i obrotowym, szklanym dachem z możliwością regulacji stopnia przezroczystości. Według portalu Auto.it właśnie takie rozwiązanie zastosują inżynierowie w Ferrari 458 Spider GTS. Szklany dach miałby składać się do specjalnie przygotowanego schowka za fotelami, podobnie jak ma to miejsce w przedstawionym niedawno Renault Wind .

Auto będzie najprawdopodobniej napędzane takim samym silnikiem jak odmiana coupe, czyli 570-konnym, wysokoobrotowym V8 o pojemności 4,5 l. Z powodu zwiększonej masy należy jednak spodziewać się nieco gorszych osiągów. Spekuluje się, że sprint do setki miałby zajmować około 3,6 sek., a maksymalna prędkość będzie mniejsza niż katalogowe 325 km/h zamkniętej wersji 458.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari 458 Italia, czyli Gorąca Włoszka - ZOBACZ TUTAJ

Parking przyszłości - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.