Odmłodzony góral w Moskwie

Rynki byłego ZSRR staja się coraz ważniejsze dla czołowych producentów. Przykładem może być Toyota, która odświeżony model Highlander zaprezentowała podczas moskiewskiego salonu samochodowego

Wszystko o samochodach Toyota: PARKING.MOTO.PL

Toyota Highlander nie jest oferowana w Polsce. A szkoda, bo w Rosji, na Ukrainie, w USA, czy w Kanadzie doskonale wypełnia lukę pomiędzy mniejszą RAV4, a większymi modelami w stylu 4Runner i Land Cruiser (Prado). Jednak pojedyncze sztuki trafiają do nas za pomocą importu indywidualnego, co świadczy o pewnym zainteresowaniu "góralem".

Obecnie produkowana jest już druga generacja tego modelu. Zadebiutowała w 2007 roku (zobacz tutaj ) i po trzech latach przyszła pora na drobne modyfikacje. Najbardziej zmienił się pas przedni, gdzie lampy reflektorów stały się przedłużeniem grilla. Zmieniło to dość zasadniczo wygląd auta realnie wpływając na odnowienie wyglądu. Także tylne lampy nieco się zmieniły, ale nie jest to już tak widoczne.

Na rynku Rosji i Ukrainy Toyota przewidziała tylko jeden silnik: V6 3,5 l osiągające 273 konie przekazywane na koła za pomocą pięciobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Na rynku amerykańskim będzie dostępny oczywiście także silnik czterocylindrowy 2,4 l, jak i wersja hybrydowa. Lecz na oficjalną prezentację trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do salonu samochodowego w Los Angeles.

ZOBACZ TAKŻE:

Touareg z hybrydowym pazurem - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Highlander - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.