Shelby GT500 z 1969 na sprzedaż

Shelby GT500 convertible z 1969 roku to wyjątkowy samochód który powstał w zaledwie 335 sztukach. Jeden z nich - w pełni odrestaurowany - został wystawiony na sprzedaż

Wszystko o samochodach: PARKING.MOTO.PL

Liczące sobie 41 lat Shelby GT500 z miękkim dachem wyceniane są na 250 tys. dolarów. Czy z modelem prezentowanym na zdjęciach jest coś nie tak? Sprzedające go Volo Auto Museum żąda za niego zaledwie 156 tys. "zielonych".

Opis wygląda zachęcająco. Samochód mimo przebiegu wynoszącego zaledwie 56 tys. mil (90 tys. km) przeszedł dwuletnią odbudowę. Wynik tych prac rzeczywiście jest widoczny, zwłaszcza w środku, gdzie tapicerka lśni nowością, a wszelkie detale zachowane w stanie oryginalnym.

Pod długą maską pracuje silnik 428 CJ Ram Air, co oznacza siedmiolitrowe V8 uzyskujące fabrycznie 335 KM. Współpracuje on z automatyczną skrzynią Cruise-O-Matic przekazującą moc na tylne koła za pośrednictwem tylnego mostu o przełożeniu 1:3,5. O bezpieczeństwo pasażerów dba komplet hamulców tarczowych ze wspomaganiem.

Wyposażenie tego Shelby na tle ówczesnych samochodów amerykańskich pozostawiało wiele do życzenia. Pierwszy właściciel zamówił jedynie wspomaganie układu kierowniczego, radio i elektrycznie składany dach. Poza tym skupił się na wyglądzie dokładając pakiet GT, obrotomierz i przedni spoiler. Natomiast czymś, co trudno znaleźć w cenniku, a co znajdziemy w tym aucie jest podpis samego Carola Shelby na osłonie przeciwsłonecznej.

Patrząc na efekt końcowy prac trudno go nie podziwiać. Ale niestety po dwóch latach odrestaurowywania spasowanie blach można było doprowadzić do ładu, nawet jeśli fabrycznie nie przykładano do tego większej uwagi. Może to właśnie dlatego cena jest o ponad jedną trzecią niższa od rynkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby GT500 - bardziej wyjątkowy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Mustang - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.