Touareg z hybrydowym pazurem

W marcu Volkswagen ogłosił narodziny specjalnej dywizji zajmującej się fabrycznym podkręcaniem aut niemieckiej marki. Po Scirocco, Passacie i Golfie przyszedł czas na pierwszego wzmocnionego SUV-a

Wszystko o Volkswagenie Touareg - PARKING.MOTO.PL

Podkręcony Touareg spróbuje powalczyć z fabrycznie wzmocnionymi odpowiednikami BMW czy  Mercedesa . Producent nie przedstawił jeszcze oficjalnych zdjęć auta, ale można spodziewać się przeprojektowanych zderzaków z większymi wlotami powietrza z przodu i pokaźnym dyfuzorem z tyłu, lotki nad klapą bagażnika, większych aluminiowych obręczy oraz obowiązkowej literki "R" umieszczonej na grillu. Podobnie jak skuteczniejszych hamulców czy wzmocnionego zawieszenia.

Wieść niesie także, że podkręcony Touareg będzie hybrydą. Z turbodoładowanym, 500-konnym V8 współpracować ma silnik elektryczny znany z obecnie istniejącej wersji V6 Hybrid. Tam jego moc ograniczona jest do 47 KM, w przypadku hardcore'owej odmiany Touarega elektroniczny kaganiec zostanie najprawdopodobniej ściągnięty. Oznacza to, że "erka" dysponować będzie podobną mocą jak fabrycznie podkręcone BMW X5 i X6.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Touareg od 209 tys. złotych - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.