F1. Kubica trzeci w GP Belgii

Robert Kubica z teamu Renault zajął trzecie miejsce w wyścigu o Grand Prix Belgii Formuły 1. Polak stracił 2. miejsce kilka okrążeń przed metą, gdy popełnił błąd przy zjeździe na zmianę opon... Zwycięstwo na torze Spa odniósł Brytyjczyk Lewis Hamilton z McLaren-Mercedes. Punkty zdobyte w Belgii dały Kubicy awans w klasyfikacji generalnej z ósmej na siódmą pozycję

Parking.moto.pl - oceniaj, oglądaj, porównuj samochody

Brytyjczyk wyprzedził Australijczyka Marka Webbera z Red Bull-Renault, który wystartował z pole position. Rywalizacja zakończyła się w deszczu, a na cztery okrążenia przed metą tor opuścił samochód bezpieczeństwa.

Na 18. okrążeniu doszło do kolizji z udziałem dwóch kierowców jadących tuż przed Polakiem, gdy Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault uderzył w Brytyjczyka Jensona Buttona z McLaren-Mercedes. Vettel zjechał do boksu i po usunięciu usterek kontynuuje jazdę z tyłu stawki, natomiast Button wycofał się z wyścigu.

Po pokonaniu 35 rund Kubica zjechał do boksu, ale popełnił błąd i źle wjechał na stanowisko, co kosztowało go drugą pozycję w stawce. Został bowiem wyprzedzony przez Australijczyka Marka Webbera z Red Bull-Renault, który wystartował z pole position.

Na 39. okrążeniu w poprzek toru stanął Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari, co zmusiło organizatorów do wprowadzenia samochodu bezpieczeństwa.

Więcej na sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Parking przyszłości - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.