Caterham dla 16-latka

Czy kategoria B1 to ciekawa propozycja dla osób, które ukończyły 16 lat? Z pewnością tak, skoro pozwala legalnie prowadzić nawet takie auto jak Caterham

Parking.moto.pl - oceniaj, oglądaj, porównuj samochody

Jak wynika z Art. 88. kodeksu drogowego, kategoria B1 uprawnia do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla.

Z pewnością w zamyśle osób, które skonstruowały ten zapis, chodziło o umożliwienie młodym osobom (ukończone 16 lat) na kierowanie bezpiecznymi pojazdami (czytaj mały i słaby). A takim z pewnością nie jest Caterham, który spełnia te kryteria. Niemal każdy model z oferty nie przekracza masy 550 kg, co oznacza, że posiadacz kat. B1 może usiąść za kierownicą tego pojazdu.

Dla osób, które nie znają produktów tej marki wystarczy powiedzieć, że są to ekstremalne maszyny, dla doświadczonych kierowców. Najszybsze z nich osiągają pierwsze 100 km/h w czasie saledwie 2,9 s. Dodatkowo nie posiadają żadnych systemów bezpieczeństwa.

Czy to oznacza, że na ulicach zaraz zaroi się od Caterhamów. Chyba nam to nie grozi, ponieważ najtańsza wersja tego modelu to wydatek rzędu 30 000 funtów.

ZOBACZ TAKŻE:

Palący problem Murcielago - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.