Citroen DS3 Racing

Znamy już wszystkie szczegóły nowej, pikantnej wersji Citroene DS. Uwaga, nadchodzi Citroen DS3 Racing

Wszystko o Citroen DS3 - PARKING.MOTO.PL

Obecnie najmocniejszy Citroen DS3 posiada silnik 1.6 THP o mocy 155 KM. Już wkrótce do salonów trafi jednak wersja Racing, która co prawda będzie wyposażona w ten sam motor, ale o dużo większej mocy 207 KM. Sportowa wersja Citroena nie pojawiła się przez przypadek. Tym sposobem DS3 Racing będzie mógł walczyć jak równy z równym z najmocniejszy MINI John Cooper Works (211 KM).

Co ciekawe, auto powstało dzięki pomocy sportowego oddziału Citroena. To ten sam, który tworzy samochody WRC dla Sebastiana Loeba. Czy można sobie wymarzyć lepsze rekomendacje?

Dla osób, które mimo wszystko chciałyby poznać jego osiągi. Pierwsza "setka" na liczniku pojawia się po 6.5 s. Co ważne, zmiany nie obejmują tylko silnika. Auto ma przede wszystkim sportowo zestrojone zawieszenia z nowymi amortyzatorami, które obniżają auto o 15 mm. Dodatkowo zwiększył się również rozstaw kół o 30 mm. Zwieńczeniem dzieła było zamontowanie nowego body kitu.

Na rynku pojawi się tylko 1000 egzemplarzy Citroen DS3 Racing. Auta dostępne będą tylko w dwóch kolorach: Obsidian Black oraz Polar White.

ZOBACZ TAKŻE:

Palący problem Murcielago - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.