Wyjątkowe Phantomy

Rolls-Royce Phantom Coupe Shaheen i Rolls-Royce Phantom Baynunah to dwie serie limitowane, o tyle wyjątkowe, że powstałe w... jednej sztuce każda

Wszystko o samochodach BMW znajdziesz na PARKING.MOTO.PL

Oba wyjątkowe Rolls-Royce'y zostały wysłane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, choć nikt ich tam nie zamawiał. Jak to możliwe? Otóż te dwa wyjątkowe wśród najbardziej wyjątkowych samochodów świata powstały by uczcić zasługi dilerów tej marki w Abu Zabi, stolicy ZEA.

Pierwsza połowa 2010 roku zakończyła się najlepszym wynikiem sprzedaży wszechczasów w regionie Bliskiego Wschodu, osiagając poziom dwukrotnie większy w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego - powiedział James Crichton, dyrektor Rolls-Royce Motor Cars na region Środkowego Wschodu

Rolls-Royce Phantom Coupe Shaheen powstał w inspiracji sokołem wędrownym, zwanym w regionie właśnie Shaheen. Z zewnątrz trudno dostrzec, że mamy do czynienia z jakimś wyjątkowo nietypowym modelem. Nadwozie pokryto lakierem Orchid Pearl , który nie zapowiada tego, co czeka w środku. A tam dopiero widać pracę włożoną w indywidualizację tego auta. Na skórzanych siedzeniach w kolorze Mugello Red i Seashell znalazł się motyw głowy sokoła wędrownego. Nie zabrakło go także na pokrywie mniejszego schowka po stronie pasażera.

Rolls-Royce Phantom Coupe Shaheen

Rolls-Royce Phantom Baynunah jest o wiele bardziej ostentacyjny. Jego nazwa pochodzi od regionu Baynunah położonego w zachodniej części Abu Zabi. Pomalowany lakierem Milano Beige pochodzącym z palety BMW zwraca uwagę dachem Everflex imitującym nadwozie typu hardtop. Jeśli akurat figurka "Spirit of Ecstasy" nie jest schowana, to można dostrzec, że pokryto ją złotem. W środku nie jest tak krzykliwy jak na zewnątrz, co wcale nie oznacza, że brak mu oryginalności. Drewno na desce rozdzielczej pokryte jest intarsjami odwołującymi się to tradycji regionu.

ZOBACZ TAKŻE:

Droga przejażdżka Lexusem LFA - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.