Kia w rytmie Pop

Dziś, każdy szanujący się producent samochodów musi mieć w swoim portfolio wtyczkowóz. Podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu, Kia zaprezentuje swoją - na razie studyjną - interpretację takiego właśnie pojazdu

Wszystko o Kii - PARKING.MOTO.PL

Póki co, koreański producent postanowił nie zdradzać szczegółów technicznych nowego prototypu. Wiadomo jedynie, że ekologiczny maluch ma trzy metry długości, przeszklony dach i - przynajmniej w założeniach twórców - może przewozić do trzech osób. Dwie z nich podróżowałyby z przodu na czymś, co przypomina ławę, podczas gdy trzeci z pasażerów zajmowałby miejsce w prawym, tylnym rogu kabiny. Jako źródło napędu służyć ma najprawdopodobniej silnik elektryczny, czerpiący energię z zestawu akumulatorów ładowanych z gniazdka.

Podczas wymyślania podobnych maszyn, projektanci z reguły nie są ograniczani żadnymi wymogami praktyczności czy opłacalności zastosowanych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że elektryczny mieszczuch Kii uzbrojony jest w całości w oświetlenie wykonane w technologii LED.

Czy elektrycznemu Smartowi przybędzie niebawem koreański rywal? Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć jesienią, kiedy ekologiczna Kia zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Paryżu.

ZOBACZ TAKŻE:

Milion Kii w ciągu pół roku - ZOBACZ TUTAJ

Kia Soul z mocnym bitem - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.