Clio Gordini RS dostępne w Polsce

Na Polskim rynku pojawiło się nowe Renault spod legendarnego znaku Gordini. Clio Gordini RS jest dostępne w cenie... 92 200 zł. 

Wszystko o Renault Clio: parametry, osiągi, opinie

Dlaczego taka cena? Pod banderą Gordini nigdy nie wyszło żadne wolne i nudne auto. Listwa zderzaka i dyfuzor w czarnych malowaniach, tylni spojler, ciemne felgi 17"BeBop, oznaczenia RS z tyłu i przodu, oraz logo Gordini po bokach oznajmiają, czego można spodziewać się pod maską...

Tam znajdziemy jednostkę 2.0 16V o mocy 200 KM i momencie obrotowym 215 Nm. Samochód sunie z maksymalną prędkością 225 km/h, a pierwszą "setkę" osiąga w 6,9 sekundy.

Twórcy zadbali o spory współczynnik ekskluzywności. W wyposażeniu znajdziemy wszelkie elementy elektronicznej rozpusty: automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele, czujnik światła i deszczu, światła FBL doświetlające zakręty, ESP z możliwością wyłączenia, czy bezkluczykowy system hands free.

Wnętrze szybkiego brzdąca zostało wyposażone w skórzaną tapicerkę w kolorach nawiązujących do nadwozia, numerowaną tabliczkę Gordini, niebieski mieszek dźwigni zmiany biegów, górną część deski rozdzielczej z przeszyciami, dywaniki Gordini oraz konsolę radia i listwę ozdobną deski rozdzielczej w kolorze lśniącej czerni.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Renault Clio

Jak sobie radziło Clio Sport - TEST - ZOBACZ TUTAJ

Renault Clio GT - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.