Phaeton wraca do USA?

Flagowy model Volkswagena po ostatnim face-liftingu być może na nowo spróbuje wkupić się w łaski amerykańskiej klienteli

Wszystko o Volkswagenie: parametry, osiągi, oceny

Volkswagen Phaeton - spełnione marzenie Ferdynanda Piëcha - wyjechał na drogi w 2002 roku. Mimo że został zaprojektowany z najwyższą starannością, nie cieszy się zainteresowaniem klientów.

W Stanach Zjednoczonych sprzedawano go jedynie przez 3 lata (łącznie niewiele ponad 2 tys. sztuk), a i w Europie nie zdobył zakładanej popularności. W 2003 r. nabywców znalazło 250 z zakładanych 3000 sztuk. Początkowo zakładano roczną sprzedaż na poziomie 20 tysięcy sztuk, tymczasem przez pierwsze 4 lata produkcji sprzedano zaledwie 25 tysięcy.

Volkswagen już trzykrotnie próbował wzbudzić zainteresowanie klientów, przeprowadzając modyfikacje swojej limuzyny (o ostatnim face-liftingu pisaliśmy tutaj ). Przy okazji, menedżerowie niemieckiej firmy szukają dla niej nowych rynków zbytu. Obok rozwijających się Chin rozważa się powrót Phaetona do Stanów Zjednoczonych. Ostateczne decyzje jeszcze jednak nie zapadły.

Historia kołem się toczy - Audi - ZOBACZ TUTAJ

Używanej Audi A8 (1994-2002) - warte grzechu? - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.