Mitsubishi Colt | Długi dystans - ile pali?

Znamy już zalety i wady wnętrza naszego długodystansowego Mitsubishi. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie silnika

Wszystko o autach - PARKING.MOTO.PL

Pod maską pracuje czterocylindrowy benzyniak 1.3 l o mocy 95 KM - to więcej niż optymalny motor dla miejskiego samochodu. Tym bardziej, że Coltowi nie doskwiera otyłość, bo z podstawowym wyposażeniem waży 970 kg. Niewielkie Mitsubishi rozpędza się do setki w 11,1 s i umożliwia w dogodnych warunkach rozpędzenie się do 180 km/h.

Brakuje coraz bardziej modnej turbosprężarki, dlatego przy niskich obrotach trzeba wykazać się cierpliwością lub często redukować biegi i bardziej wkręcać silnik. Ale wtedy zużycie paliwa rośnie. Jak bardzo?

Sprawdziliśmy spalanie w ekstremalnych warunkach. Jeśli w mieście przy każdej okazji wciskamy pedał przyspieszenia do oporu, na stacji okaże się, że nasze niewielkie auto jest w stanie spalić ponad 13 litrów na setkę. Jazda w tempie innych samochodów oznacza, że po każdych 100 km z baku ubędzie ponad 8 litrów. Na trasie podróżując ekonomicznie samochód spali niewiele ponad 5 litrów na setkę. To ok. 0,5 litra więcej od ekologicznej wersji ClearTec, którą jeździliśmy kilka miesięcy temu. Różnica wynika z długości przełożeń. Z pewnością szósty bieg obniżyłby koszty eksploatacji, bez uszczerbku w komforcie jazdy.

Kompendium - Mitsubishi Colt 1.3 MIVEC

Mitsubishi Colt 1.3 ClearTec | Za kierownicą - ZOBACZ WIĘCEJ

ASX | Pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.