Zupełnie nowy Aston Martin

Aston Martin, we współpracy z francuską firmą Star Electric Cars, stworzył zupełnie nowy model o obiecującej nazwie Super Sport. Wyprodukowanych zostanie zaledwie osiem egzemplarzy tego auta

Wszystko o autach - PARKING.MOTO.PL

Jeśli wierzyć informacjom, które pojawiły się się dziś na stronach portalu gtspirit.com, nowy Aston Martin napędzany będzie podwójnie turbodoładowanym V8 o pojemności 5,4 l. Nie wiadomo na razie jaką moc rozwijać będzie ów monstrum, ale autorzy artykułu sugerują, że kierowca będzie miał do dyspozycji od 800 do nawet 950 KM. Cały ten potencjał trafiać będzie na koła tylnej osi za pośrednictwem sześciostopniowej skrzyni biegów zintegrowanej z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Za odpowiednio skuteczne wytracanie prędkości odpowiadać będą potężne, ceramiczno-karbonowe hamulce firmy AP. Nadwozie wykonane zostanie z włókna węglowego, a po uchyleniu unoszonych do góry drzwi ukaże się wnętrze wykończone w alkantarze.

Mamy nadzieję, że cena supersportowego auta będzie adekwatna do jego osiągów. Za każdy z ośmiu egzemplarzy trzeba będzie bowiem zapłacić 7,5 mln euro, czyli według dzisiejszego kursu około 29,5 mln złotych. Czy nowy Aston zdoła przyćmić zjawiskowego One-77?

ZOBACZ TAKŻE:

Odmłodzony Aston Martin DB9 - ZOBACZ TUTAJ

Wjedź na PARKING moto.pl! - opinie, ogłoszenia, dane techniczne, ceny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.