Morgan - idzie nowe

Prezentacja nowego modelu w firmie Morgan to niezwykle rzadkie wydarzenie, dlatego warto poświecić mu nieco więcej uwagi

Wszystko o autach - PARKING.MOTO.PL

Tak odważnego projektu, chyba nikt się nie spodziewał. Auto wyraźnie odrywa się od dotychczasowej stylistyki Morgana. Szczególnie z tyłu, gdzie projektanci puścili wodze fantazji. Niemniej jednak, świeże linie wpłynęły zdecydowanie na korzyść nowego modelu o nazwie Morgan EvaGT.

Do napędu EvaGT posłuży doładowana, 3-litrowa jednostka w układzie R6 o mocy 306 KM (400 Nm). Silnik oczywiście będzie pochodził ze stajni BMW. W aucie o masie 1250 kg to może oznaczać tylko jedno. Ogromną radość z jazdy! Dla osób, które mimo wszystko chcą znać jego osiągi, Morgan już teraz podaje przyspieszenie od 0 do 100 km/h (4,5 s.) oraz prędkość maksymalną (274 km/h).

Auto, które szacunkowo będzie kosztowało między 70 000 - 85 000 funtów, do produkcji trafi pod koniec przyszłego roku. Zamówienia zbierane są jednak już teraz. Miejsce na liście oczekujących wymaga przedpłaty w wysokości 5 000 funtów.

ZOBACZ TAKŻE:

40 lat Range Rovera - ZOBACZ TUTAJ

Bond sprzedaje swojego Astona

21 McLarenów F1 razem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.