KITT na aukcji

Pamiętacie serial "Nieustraszony" (ang. "Knight Rider") i czarnego Trans Am'a, rozwiązującego kryminalne zagadki u boku Davida Hasselhoffa? Niedawno replika wozu pojawiła się na aukcji internetowej

Parking.moto.pl - oglądaj, opisuj, oceniaj

Replika bazuje na Pontiacu Trans Am z 1982 roku i została wyposażona w elektroniczne gadżety, którymi dysponował serialowy KITT (Knight Industries Two Thousand). Pod maską drzemie 5,8-litrowy motor V8 (pojemność 355 cali sześciennych), według sprzedawcy rozwijający moc 400 koni. Cena auta to 27 tys. dolarów (link do aukcji znajdziecie tutaj ).

Produkowany w latach 1982-1986 serial "Nieustraszony" (ang. "Knight Rider") zyskał liczne grono fanów również w Polsce, gdzie był emitowany od połowy lat 90. GM zdecydowało się na współpracę z Universal Studio z uwagi na promocję nowej generacji modelu Trans Am. W celu realizacji zdjęć dostarczono na plan kilka przerobionych samochodów, m.in. do nagrywania scen z bliskiej odległości oraz do wyczynów kaskaderskich. Ujęcia, w których samochód poruszał się bez udziału kierowcy, nagrywano dzięki specjalnemu fotelowi, w którym chował się kaskader.

Camaro droższe od Vipera - ZOBACZ TUTAJ

Projektant Camaro odchodzi do Volkswagena - WIĘCEJ

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.