Hot rod Audi dla dżentelmena

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wyglądałby klasyczny, amerykańskiego hot rod naszkicowany w duchu współczesnej, higienicznej stylistyki Audi, mamy odpowiedź. Wyglądałby jak Audi Gentelman's Racer

Zaprojektował go Mikael Lugnegard, niezależny projektant ze Szwecji, który warsztat doskonalił na wydziale wzornictwa przemysłowego uniwersytetu w szwedzkim mieście Umea. W portfolio artysty znaleźć można nie tylko projekty samochodów, ale także prototypy sportowych motocykli, skuterów śnieżnych oraz abstrakcyjnych pojazdów przyszłości.

Ze zewnątrz Audi Gentelman's Racer stanowi symbiozę elementów znanych z klasycznych, amerykańskich hot rodów z minimalistyczną stylistyką współczesnych modeli spod szyldu czterech pierścieni. W zamyśle projektanta auto ma się sprawdzać nie tylko podczas leniwych, weekendowych przejażdżek, ale także móc pokazać pazur na torze wyścigowym. Stąd aluminiowa rama przestrzenna, na której "rozwieszono" wykonane z włókna węglowego nadwozie oraz wyczynowe zawieszenie firmy Ohlins. Pod maskę Lugnegard najchętniej włożyłby potężne V10 z Audi R8 , ale w przeciwieństwie do współczesnego, niemieckiego sportowca 525 koni mechanicznych trafiałoby w całości na koła tylnej osi.

Twórca wie też dokładnie, kto powinien jeździć jego autem:

W moim zamyśle, klientami byliby profesjonalni kierowcy wyścigowi szukający eleganckiej, sportowej maszyny do prywatnych wypadów na tor, w której mogliby jednocześnie, wieczorem zabrać swoją partnerką do ekskluzywnej restauracji. Bez problemu mogę wyobrazić sobie w tym aucie kogoś pokroju Samuela Hubbinette - żartobliwie kwituje Lugnegard.

Póki co, trudno powiedzieć czy Gentelman's Racer ma w ogóle szanse trafić do produkcji. Mówiąc szczerze, nie mielibyśmy nic przeciwko.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi RS5 od MTM - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Audi A5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA