Oficjalne zdjęcia nowego Stratosa

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się niewyraźne zdjęcia, podejrzane rendery i sprzeczne informacje dotyczące auta łudząco przypominającego kultowego Stratosa. Dziś wiemy już, że auto naprawdę istnieje

Nowe wcielenie legendarnej Lancii powstało na życzenie Michaela Stoscheka, właściciela firmy Brose KG, a budowy współczesnej interpretacji kultowej, sportowej włoszki podjęło się - nie mniej kultowe - studio Pininfarina. Wygląda na to, że stylistom bardzo zależało, by auto w jak największym stopniu przypomniało znany z rajdowych tras oryginał. Jest spiczasty nos, wyrazista, klinowa sylwetka, ostre linie nadwozia i charakterystyczne okrągłe światła z tyłu. Najbardziej zmienił się pas przedni, przypominający z kolei ten koncepcyjnego modelu Fenomenon Stratos, zaprezentowanego podczas targów samochodowych Genewie w 2005 r.

Póki co, nie znamy żadnych szczegółów technicznych auta. Nieoficjalnie mówi się, że powstało ono na bazie Ferrari F430 Scuderia, a centralnie umieszczonym silnikiem jest oryginalne, włoskie V8 o pojemności 4,3 l rozwijające moc 510 KM.

Z informacji do jakich dotarł niemiecki Auto, Motor und Sport wynika, że współczesny Stratos raczej nie trafi do produkcji seryjnej. Co najwyżej, przy odpowiednio dużej liczbie odpowiednio zamożnych klientów powstać może bardzo krótka seria licząca nie więcej niż 25 egzemplarzy.

Zapraszamy do galerii .

ZOBACZ TAKŻE:

Nadchodzi następca Lancii Stratos - ZOBACZ TUTAJ

Lancia Delta - Extravaganza - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Lancia Delta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.