Bentley z Arabii

Na Bliskim Wschodzie Bentley sprzedaje aż 10% swojej produkcji, więc nie dziwi fakt, iż firma zaprezentowała wersję limitowaną przeznaczoną wyłącznie dla klientów z tego regionu

Produkcja Bentleya Continental Flying Spur powoli dobiega końca. Z tej okazji pojawiają się różne wersje limitowane mające przyciągnąć do salonów klientów po ostatnie sztuki tej generacji.

Mieszkańcy bliskiego wschodu kuszeni są przez Bentleya specjalną wersją Flying Spur Arabia, który będzie oferowany i sprzedawany wyłącznie na Bliskim Wschodzie, w regionach Dubaj, Doha, Abu Dhabi, Kuwejt, Bahrain, Oman, Jeddah, Riyadh i Al Khobar.

Do tamtejszych salonów trafi łącznie 50 aut wyróżniających się oprócz specjalnych tabliczek znamionowych 14-ramiennymi alufelgami, lub 10-ramiennymi o średnicy 20 cali, specjalnymi stolikami piknikowymi, czy specjalnymi dywanikami.

Wersja limitowana Arabia będzie dostępna z obydwoma silnikami do wyboru. Flying Spur Arabia dysponuje 560-konnym motorem W12 katapultującym auto do setki w 4,9 s i pozwalającym osiągnąć 312 km/h. Z kolei Bentley Flying Spur Speed Arabia dysponuje 610-konnym silnikiem poprawiającym wartość przyspieszenia o 0,1 s i zapewnia prędkość maksymalną 322 km/h.

Bentley Continental Flying Spur ArabiaBentley Continental Flying Spur Arabia fot. Bentley

ZOBACZ TAKŻE:

Jazda w klapkach jest niebezpieczna - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.