Land Cruiser będzie mocniejszy

Pod maską Toyoty Land Cruiser pojawi się nowość: mocniejszy silnik wysokoprężny spełniający normę Euro 5

Toyota Land Cruiser (J150) zadebiutowała w zeszłym roku jako zupełnie nowa konstrukcja zastępując wysłużoną już 120-kę, ale pod maską można było dotąd znaleźć silnik diesla ze starego modelu i nieco mocniejszego benzyniaka, także montowanego pod maską poprzednika. ?Wchodzące w życie z nowym rokiem (2011) przepisy dotyczące czystości spalin wymuszają na firmie pewne zmiany.

Na europejskim rynku większym powodzeniem cieszy się czterocylindrowy diesel o pojemności 3 litrów i to on został poddany zmianom. W dotychczasowej wersji rozwijał 173 KM przy 3400 obr/min i 410 Nm w zakresie 1600-2800 obr/min. Prace nad silnikiem przyniosły wzrost mocy do 190 KM i momentu do 420 Nm. Obie wartości dostępne są w tym samym zakresie obrotów, co dotychczas.

Najważniejszą zmiana konstrukcyjną w silniku Toyoty jest zastosowanie filtra cząstek stałych, który pomógł sprostać surowym normom czystości spalin Euro 5. Samo zużycie paliwa nie zmieniło się pozostając na poziomie 8,5 l/100 km w wersji z ręczną i 8,1 l/100 km z automatyczną skrzynią biegów.

Silnik benzynowy V6 4.0 (281 KM) pozostał bez zmian. sprzedaż Land Cruisera z czystszym i mocniejszym dieslem rozpocznie się pod koniec tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius na ostro - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.