Seat Palma - następca Exeo?

Seat Exeo spotkał się z dość chłodnym przyjęciem. Być może za bardzo przypomina Audi A4 poprzedniej generacji, na którym go zbudowano. A co byście powiedzieli na takiego Seata?

Seat Palma to wizja kolejnego Niemca, który postanowił wyemigrować do Hiszpanii. Tym razem jest to nowszy model, gdyż Palma została "stworzona" na bazie A5 Sportback . Trzeba przyznać, że Palma wygląda nieźle, być może za sprawą bardzo udanej stylistyki Sportbacka.

Oczywiście grafik nie ograniczył się do zamiany znaczków firmowych i zaproponował nowy pas przedni i tylny. Od frontu ten piękny Seat został wyposażony w typowy dla marki grill, ale przednie reflektory skądś już znamy. Chwila zastanowienia i wszystko jasne, Palma patrzy na świat oczami Infiniti FX. Z tyłu jest nieco bardziej oryginalnie. Pas tylny Sportbacka nie daje szerokiego pola do popisu, ale stylista i tak sobie poradził. Tylne lampy wyglądają zgrabnie, choć widać inspirację pierwszymi lampami Maserati 3200 GT.

Czy ten projekt doczeka się realizacji? Niestety wątpliwe, ale może za kilka lat, gdy Exeo będzie się szykował na emeryturę Audi sprezentuje Seatowi właśnie tę konstrukcję.

ZOBACZ TAKŻE:

Klasa S na sterydach - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.