Kolory Jaguara

Proces tworzenia nowej palety kolorów Jaguara trwa od 4 do 6 lat, a wszystko po to, by zaoferować klientom 15-20 lakierów nadwozia do wyboru

Biały, srebrny, granatowy, czarny, w przypadku marek z segmentu premium dochodzi jeszcze np. brązowy. Stworzenie palety kolorów wydaje się dziecinnie prostym zadaniem, ale w rzeczywistości dobranie odpowiednich odcieni zajmuje specjalistom Jaguara nawet 6 lat.

Proces doboru dzieli się na kilka faz: wytypowanie grup barw, selekcja, testowanie farb i pigmentów i ostateczny wybór. Oczywiście lakiery tworzone są pod konkretny model. Inne odcienie będą oferowane dla sportowego XK , a inne dla luksusowego XJ .

Jaguar od zawsze był kojarzony z marką elegancką i zmysłową, dlatego też kolory naszych samochodów muszą być spójne z duszą marki. Kolorystyka ma ogromny wpływ na tendencje zakupowe naszych Klientów, którzy dobierają lakier zgodnie z własnymi upodobaniami. Wbrew ogólnej modzie na kolor biały, Polacy kupujący Jaguary najczęściej decydują się na kolor czarny - powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager

Kolorystyka projektowana jest nie tylko do wszystkich modeli seryjnych, ale także do samochodów koncepcyjnych. Niejednokrotnie wersje limitowane dla podkreślenia ich unikatowości wyróżniają się wyjątkową barwą.

W trakcie długiego procesu tworzenia nowego koloru, od koncepcji po premierę, każda farba przechodzi dwuletni test jakości i wytrzymałości. Centrum badawcze firmy Dupont (dostawca farb dla Jaguara) w Phoenix w USA wystawia na działanie warunków atmosferycznych pokryte lakierem płytki aluminium. Przez dwa lata sprawdzana jest odporność pigmentów na wysokie temperatury oraz intensywne działanie promieni UV.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A7 na ostro... - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.