Citroen zrobi luksusową limuzynę

Chociaż C6 nie odniósł spodziewanego sukcesu Citroen się nie poddaje. Z dużym prawdopodobieństwem niedawny prototyp Metropolis trafi do produkcji seryjnej

Citroen Metropolis to limuzyna w każdym calu. A jest ich sporo. Długość wynosi bagatela 5,3 m. Prototyp został zaprezentowany podczas kwietniowego salonu samochodowego w Szanghaju. Nie ma w tym nic dziwnego. W Państwie Środka jest spore zainteresowanie dużymi i luksusowymi limuzynami. Przykładowo Audi, czy Volvo oferują tam przedłużone wersje swoich modeli.

Jak dowiedział się Autocar także Citroen chciałby uszczknąć trochę z tego tortu, stąd pomysł powstania nowej flagowej limuzyny. W przeciwieństwie do C6 nowy model mógłby zostać wyróżniony włączeniem go do linii DS. Najbardziej odpowiednia dla niego wydaje się nazwa DS9. Sprzedaż nowego modelu odbywałaby się równocześnie w Chinach, jak i w Europie.

Na tym nie koniec rewelacji spod znaku Citroena. Także pokazany w Genewie Survolt dostał zielone światło. Jego produkcja będzie ograniczona, ale wszystko jest na dobrej drodze. Citroen Survolt to nie tylko pokazowy, ale już jeżdżący prototyp. Ponadto ma powstać seria wyścigów dedykowana temu modelowi.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 508 | Galeria - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.