Czterodrzwiowe coupe Hyundaia?

Podobnie jak siostrzana Kia, również Hyundai chętnie atakuje nowe segmenty. Z informacji, do których dotarł brytyjski Autocar, wynika, że koreański producent zamierza w niedługim czasie wprowadzić na rynek czterodrzwiowe coupe

Auto ma być rzekomo zbudowane na bazie koncepcyjnego modelu i-Flow, zaprezentowanego podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Na rynku głównym rywalem czterodrzwiowego coupe Hyundaia będzie Volkswagen Passat CC, a jednym z atutów w walce z konkurencją ma być oczywiście cena. Przedstawiciele koreańskiego producenta zapewniają jednak, że jakość użytych materiałów wcale nie będzie odbiegała od tej z Volkswagena .

Hyundai chce zdobywać nowe obszary rynku i sprzedawać auta, które trafią zarówno do serc, jak i przemówią do rozumu klientów, samochody budzące większe emocje. Ten model może być pierwszym krokiem na nowej ścieżce - zdradził w rozmowie z Autoexpressem anonimowy przedstawiciel Hyundaia.

Oczywiście trudno obecnie mówić o szczegółach technicznych nowego modelu. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że auto może otrzymać takie same silniki jak nadchodzące i40. Tam podstawową jednostką jest czterocylindrowy diesel o pojemności 1,7 l i mocy od 115 do 140 koni mechanicznych. Cóż, jeśli Hyundai rzeczywiście chce powalczyć w segmencie czerodrzwiowych coupe, będzie chyba musiał wykrzesać nieco więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Sonata w Europie od 2011 r. - ZOBACZ TAKŻE

Samochody: Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.