Lotos - pełna prywatyzacja?

Będzie podejście do pełnej prywatyzacji Grupy Lotos. Taką informację przekazał dziś w radiu TOK FM minister skarbu Aleksander Grad. Minister dodał jednak, że stanie się to dopiero po tym, jak wpłyną oferty Będzie podejście do pełnej prywatyzacji Grupy Lotos

- Wydaje się, że spółka Lotos mogłaby poszukać inwestora strategicznego, branżowego, który zadbałby o jej rozwój i pozwoliłby na większą ekspansję na rynki zewnętrzne - powiedział Grad w środę w radiu TOK FM?

Aleksander Grad dodał, że jego resort prowadzi uzgodnienia z Ministerstwem Gospodarki na temat zmiany strategii dla sektora paliwowego i naftowego. W strategii jest zapis, że Skarb Państwa powinien mieć w tego typu spółce powyżej 50 proc. udziałów.

- Z ministrem gospodarki właściwie uzgodniliśmy wczoraj, że zmienimy tę strategie; wprowadzimy zapis, który będzie mówił, że zrobimy podejście do pełnej prywatyzacji Lotosu, ale - to jest bardzo ważny warunek - dopiero jak wpłyną oferty i zobaczymy kto, jaki podmiot i jakie ma plany w stosunku do tej spółki, jak może zagwarantować funkcjonowanie tej firmy w Polsce, jej rozwój, stabilność. I dopiero wtedy, jak będziemy mieli takie oferty, sprawa wróci na Radę Ministrów i to ona zdecyduje, czy projekt realizować, czy nie - powiedział Grad.

Dodał, że kluczem będzie to, czy złożone oferty będą odpowiadały wymaganiom Skarbu Państwa, ministra gospodarki i samej spółki. - Wybierzemy rozwiązanie dobre, bezpieczne dla Polski - podkreślił minister

Cały artykuł czytaj tutaj

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.