Milion Kii w ciągu pół roku

Przez ostatnie lata Kia mocno pracowała na poprawę swojego wizerunku. Klienci najwyraźniej doceniają te starania, bo w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 roku z fabryk koreańskiego producenta wyjechało ponad milion nowych aut

Największy procentowy wzrost sprzedaży Kia odnotowała w Chinach, gdzie w ciągu pół roku nowych właścicieli znalazło ponad 97 tysięcy aut. Wynik ten oznacza wzrost o 75 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2009 roku. Jeżeli trend ten utrzyma się, rezultat na koniec roku może być naprawdę imponujący.

Chiny nie są jednak wyjątkiem, bowiem Kia odnotowuje znaczące wzrosty sprzedaży na wszystkich rynkach. Najwięcej aut sprzedała w rodzimej Korei Południowej - 228 189 sztuk. To o 18,5 proc. więcej niż w tym samym okresie roku 2009. O 16 proc. więcej aut koreański producent sprzedał w Stanach Zjednoczonych (196 575 sztuk), a liczba klientów w Europie wzrosła o 26,7 proc. (194 664 sztuk).

Lepiej jest także na pozostałych rynkach, do których zaliczają się m.in. Ameryka Południowa, Azja (oprócz Chin i Korei), kraje Środkowego Wschodu oraz Afryka. Liczba 214 319 sprzedanych aut oznacza wzrost sprzedaży o 57,3 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Venga - za ciosem | Pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Kia Soul z mocnym bitem | Wideo - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Kia cee'd - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.