Nissan X-Trail po zmianach

Po 3 latach od debiutu SUV Nissana zajrzał do kosmetyczki. W nowy rok modelowy wjedzie z odświeżonym nadwoziem oraz 173-konnym silnikiem diesla, połączonym z nową skrzynią automatyczną

Na razie zmodyfikowany X-Trail zadebiutuje w Japonii. Czy i kiedy trafi do Europy? Możemy spodziewać się, że będzie jedną z atrakcji stoiska Nissana podczas jesiennych targów w Paryżu.

Zmiany, które zaserwowali styliści, ograniczają się do bardziej wyrazistego kształtu reflektorów i odważniejszych przetłoczeń. Japończycy zdecydowali najwyraźniej, że - w przeciwieństwie do Mitsubishi - każdy ich model otrzyma inne oblicze. Po obu stronach tylnej klapy pojawią się lampy z diodami LED, a dopełnieniem face-liftingu będą inne wzory felg aluminiowych. W ofercie zadebiutuje również specjalna wersja "X-Tremer", wyposażona w off roadowe zderzaki i osłony. Deska rozdzielcza X-Trail'a otrzyma zmodyfikowany panel zegarów, nawigacji oraz wzory tapicerek.

Największą nowością pod blaszanym płaszczem będzie 6-biegowa skrzynia automatyczna, sprzężona z 2-litrowym dieslem o mocy 173 koni i maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm. Na liście wyposażenia pojawi się także system kontroli prędkości zjazdu ze wzniesienia.

Czy Żuczek pójdzie śladami Qashqaia? - WIĘCEJ

Pudełko Nissan w Polsce - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Nissan X-Trail - ogłoszenia

Więcej o: